Лионел Меси вкара хеттрик за Аржентина при победата с 4:0 над Гватемала в контролна среща, играна в Гватемала Сити. По този начин звездата на Барселона вече има 35 гола на националния отбор, колкото има Ернан Креспо и един повече от Диего Марадона.

Меси обаче е далеч от рекордьора по отбелязани попадения за националния отбор на Аржентина – Габриел Батистута, който се е разписвал 56 пъти за “гаучосите” в 78 мача. На стадион “Матео Флорес” аржентинците бяха абсолютен доминатор на терена.

Играчите на Алехандро Сабея се нуждаеха само от 15 минути, за да открият резултата. Лео Меси направи вратаря Рикардо Херес безпомощен с удар от 30 метра. Девет минути по-късно играчът на Барселона асистира за попадението на Аугусто Фернандес.

Пет минути преди почивката Меси спечели дузпа за тима си и сам я реализира. Той оформи своя хеттрик четири минути след почивката, когато получи ниско центриране от Есекил Лавеци и прати топката във вратата.