Лионел Меси постави рекорд и се отличи с два гола и асистенция за Аржентина при победата с 4:1 над Боливия в мач от група „А“ на Копа Америка.

Това беше мач №148 за звездата на Барселона с екипа на националния отбор. Така Меси стана футболистът с най-много мачове за Аржентина, изпреварвайки бившия си съотборник при каталунците Хавиер Масчерано, който има 147.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Алехандро Гомес откри резултата още в шестата минута, когато от воле засече подаване на Меси. В 33-ата минута капитанът на Аржентина удвои с точно изпълнение на дузпа.

Малко преди почивката шесткратният носител на „Златната топка“ вкара втория си гол в мача с красив прехвърлящ удар. В 60-ата минута Ервин Сааведра вкара почетния гол за Боливия, която още преди началото на мача беше ясно, че няма да играе на четвъртфиналите. Три минути след попадението на Сааведра, аржентинците възстановиха аванса си от три гола. Лаутаро Мартинес се разписа и оформи крайния резултат.

С този успех Аржентина зае първото място в групата и на четвъртфиналите ще се изправи срещу нападателя на ЦСКА Жорди Кайседо и съотборниците му от националния отбор на Еквадор.

В другия мач от групата Уругвай победи Парагвай с 1:0. Единсон Кавани вкара единствения гол в 21-ата минута, когато беше точен от дузпа. На четвъртфиналите „селесте“ ще играе срещу Колумбия. Парагвайците пък ще срещнат Перу, докато домакинът Бразилия ще играе срещу Чили.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ В ГРУПА „А“: 1.Аржентина 10 т., 2.Уругвай 7 т., 3.Парагвай 6 т., 4.Чили 5 т., 5.Боливия 0 т.

БОЛИВИЯ – АРЖЕНТИНА 1:4
0:1 Гомес (6), 0:2 Меси (33-дузпа), 0:3 Меси (42), 1:3 Сааведра (60), 1:4 Лаутаро Мартинес (65)

Боливия: Кампе, Бехарано, Хусино, Акуин, Фернандес (81-Уаяр), Хустиниано, Сеспередес (61-Сагредо), Сааведра (85-Вияроел), Р. Вака, Чура (61-Х. Вака), Г. Алварес (61-Рамальо)

Аржентина: Армания, Песея, Монтиел, Лисандро Мартинес, Гомес (56-Х. Алварес), Акуня, Родригес (71-Паредес), Паласиос (71-Домингес), Меси, Агуеро (63-Лаутаро Мартинес), Кореа (64-Ло Селсо)