Лионел Меси вкара и двата гола за Интер Маями при победата с 2:1 като гост на Ню Инглънд Ревълюшън в мач от редовния сезон на МЛС.

По този начин аржентинецът постави пореден рекорд в шампионата на САЩ и Канада. 38-годишният Меси стана първият футболист в историята на Лигата, който вкарва повече от един гол в четири поредни мача от редовния сезон.

Серията на осемкратния носител на „Златната топка“ започна още преди Световното клубно първенство, когато се разписа по два пъти срещу Монреал и Кълъмбъс Крю. След завръщането на Интер Маями към участието си в МЛС Меси продължи серията си с две попадения отново срещу Монреал и сега срещу Ню Инглънд.

 

 

Лео Меси откри резултата на стадиона във Фоксбъро в 27-ата минута, а 11 по-късно удвои аванса на тима си след асистенция на Серхио Бускетс. Карлес Хил реализира почетното попадение за домакините в 79-ата минута.

Интер Маями е на пето място в Източната Конференция на МЛС с 35 точки, на седем зад лидера Синсинати, но има и три мача по-малко. В следващия си мач „чаплите“ приемат втория в конференцията Нешвил, който има 41 г. Мачът е на 13 юли от 2:30 часа рано сутринта българско време.