Голямата звезда на Барселона Лионел Меси се възстанови от травма и игра във финала за Суперкупата на Испания срещу Атлетик (Билбао), но в 120-ата минута си изпусна нервите и получи червен картон за първи път след 753 участия с екипа на каталунците.

Барса загуби драматично с 2:3 от "баските лъвове" след продължения в Севиля, след като на два пъти повеждаше в резултата и имаше аванс до 90-ата минута, а Меси размаха юмрука си в края и повали съперник без топка. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията Хесус Хил показа директен червен картон на аржентинеца, за който това е първо изгонване изобщо в клубния футбол, след като другите му две са с екипа на Аржентина.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Меси пропусна полуфинала срещу Реал Сосиедад преди няколко дни, когато Барселона спечели драматично с 3:2 след изпълнение на дузпи. Аржентинецът бе под въпрос за финала в Севиля, но в крайна сметка игра и за пореден път записа името си в историята, но този път със срамно поведение и червен картон.