Осасуна открадна точка от шампиона Барселона след 0:0 помежду им в среща от 9-ия кръг на испанската Примера дивисион. Памплонци спряха невероятната серия от осем поредни успеха на каталунците, в чийто редици след контузия се завърна Лионел Меси, но дори аржентинцът не успя да помогне за постигане на успех.

Първоначално Меси бе оставен на пейката, след като се възстанови от контузия, но Карлес Пуйол започна титуляр след 224 дни без официална среща за Барса.

Още в самото начало Сиси от домакините се контузи и бе заменен принудително в 6-ата минута от Мануел. В 13-ата минута Неймар падна за дузпа след съприкосновение с Марк Бертран, но по-скоро нямаше нарушение срещу бразилеца. Пет минути по-късно Андрес Иниеста завърши хубава многоходова акция с далечен удар в ръцете на Андрес Фернандес. В 44-ата Марк Бартра от гостите беше оставен сам при корнер, но с глава от осем метра стреля над гредата.

След почивката каталунците продължиха да бъдат по-активни, но така и не успяха да намерят пътя към вратата на памплонци. Пропуски за гостите направиха Неймар, Фабрегас и Адриано Кореа. В 68-ата минута Меси се появи в игра на мястото на Шави и пет минути по-късно изведе Педро, който обаче не достигна до топката.

В 77-ата минута 38-годишният Пачи Пунял удари лакът в лицето на Неймар, но съдията не видя ситуацията и играчът на домакините не бе санкциониран. Две минути по-късно Меси стреля отблизо, но покрай вратата. В 82-рата Серхио Бускетс намери Меси в наказателното поле, но Арибас отново беше застанал добре и отрази удара на аржентинеца. До края на мача не се случи нищо интересно и се стигна до подялба на точките.

След равенството Барселона е начело във временното класиране с 25 точки, но може да отстъпи лидерската позиция, ако Атлетико (Мадрид) спечелили при визитата си на Еспаньол. Осасуна е на 16-а позиция със 7 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
19.10.13
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Малага 2:0
1:0 Анхел ди Мария (46), 2:0 Кристиано Роналдо (90-дузпа)
19.10.13
19:00 ч.
Валенсия – Реал Сосиедад 1:2
0:1 Антоан Гризман (41), 0:2 Рубен Пардо (59), 1:2 Дорлан Пабон (90)
19.10.13
21:00 ч.
Осасуна – Барселона 0:0
19.10.13
23:00 ч.
Еспаньол – Атлетико (Мадрид) (F +, Филм + HD)
Баланс: 144 мача, 43 победи за Еспаньол, 27 равенства, 74 победи за Атлетико (Мадрид)