Шампионът Барселона постигна сладка победа с 2:1 при гостуването на Атлетико (Мадрид) в дербито от 3-ия кръг на Примера дивисион. Домакините поведоха на своя "Висенте Калдерон" с гол на Фернандо Торес в 51-ата минута, но каталунците съумяха да постигнат пълен обрат.

Първо в 55-ата Неймар направи 1:1, а в 77-ата в прегръдките на съотборниците си попадна и звездата Лионел Меси. Аржентинецът остана резерва тази вечер, но в 60-ата минута замени Иван Ракитич и за пореден път показа на какво е способен. Меси отбеляза важното попадение и донесе трите точки на Барса. Той очаквано посети гола на роденото си вчера второ дете.

"Дюшекчиите" и каталунците изиграха оспорвано първо полувреме, въпреки че гол не падна. Гостите започнаха малко по-активно или поне имаха по-чистите положения в началото. В 15-ата минута Иван Ракитич стреля коварно, но Ян Облак демонстрира отличен рефлекс и спаси. В 24-ата пред Луис Суарес се откри шанс. Нападателят на Барселона обаче пропусна да отбележи, нацелвайки напречната греда. Малко след това Томас Вермален трябваше да напусне терена заради разтежение, а на негово място се появи Жереми Матийо. До почивката пропуски за гостите направиха Суарес и Неймар и каталунците можеха да съжаляват, че не водеха след първите 45 минути.

Домакините започнаха доста активно втората част. В 49-ата минута Фернандо Торес центрира, а топката срещна ръката на Масчерано, която беше доста встрани от тялото, като претенциите на "душекчиите" за дузпа не бяха уважени. В 51-ата Атлетико поведе. Гризман и Тиаго разиграха добре, а пасът на португалеца стигна до Фернандо Торес, който хитро пропусна топката и я догони сам срещу Марк-Андре тер Стеген и отбеляза за 1:0 в далечния ъгъл и с помощта на гредата.

Отговорът на каталунците дойде бързо. В 55-ата минута Неймар направи 1:1 с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В 60-ата минута в игра се появи Меси, който замени Ракитич. В 67-ата аржентинецът подаде майсторски към Рафиня, който стреля, топката беше преодоляла вратаря, след което срещна ръката на Диего Годин, но и за Барса нямаше дузпа. В 77-ата минута Меси донесе победата на шампионите. Защитата на домакините не успя да изчисти, топката попадна в Суарес, който хитро подаде на Лео и звездата наказа Атлетико (Мадрид), посвещавайки попадението на родения си вечера втори син - Матео. До края на срещата Луис Суарес пропусна добър шанс.

Барселона е лидер с пълен актив от 9 точки, Реал (Мадрид) има 7, а Атлетико (Мадрид) остава с 6 в актива.

АТЛЕТИКО (Мадрид) - БАРСЕЛОНА 1:2
1:0 Фернандо Торес (51), 1:1 Неймар (55), 1:2 Лионел Меси (77)

Атлетико Мадрид:
 Облак, Хуанфран, Филипе Луис, Диего Годин, Хименес, Тиаго, Габи (81-Вието), Коке, Оливер Торес (60-Караско), Фернандо Торес (62-Мартинес), Гризман

Барселона:
 Тер Щеген, Серхи Роберто, Вермален (24-Матийо), Жорди Алба, Масчерано, Иниеста, Ракитич (60-Меси), Бускетс, Рафиня, Луис Суарес, Неймар

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
11.09.15
21:30 ч.
Леванте – Севиля 1:1
0:1 Стивън Нзонзи (12), 1:1 Виктор Камараса (58)
12.09.15
17:00 ч.
Еспаньол – Реал (Мадрид) 0:6
0:1 Кристиано Роналдо (7), 0:2 Кристиано Роналдо (17-дузпа), 0:3 Кристиано Роналдо (20), 0:4 Карим Бензема (28), 0:5 Кристиано Роналдо (61), 0:6 Кристиано Роналдо (81)
Райо Валекано – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 20 мача, 3 победи за Райо Валекано, 10 равенства, 7 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.