Атлетик (Билбао) пропусна шанса да нанесе първа загуба на непобедимата Барса от април насам, след като завършиха 2:2 на „Сан Мамес” в предпоследна среща от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят премина под непрекъснат проливен дъжд, който попречи на каталунците да наложат характерния си стил на игра с множество къси подавания в половината на съперника. В 20-ата минута при едно от редките си нападения Атлетик поведе в резултата. Андер Ерера с чудесен удар от границата на наказателното поле матира вратаря на гостите Виктор Валдес за 1:0. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, след като четири по-късно Сеск Фабрегас изравни за 1:1. Каталунците вдигнаха темпото, но най-сериозната голова ситуация до края на първата част бе пред тяхната врата и Муниаин пропусна да отбележи от чиста позиция.

След почивката въпреки проливния дъжд Барса държеше инициативата и рядко допускаше домакините да напуснат собствената си половина. Играта на каталунците обаче не вървеше и головите положения пред вратата на Горка Ираисос бяха рядкост. В 80-ата минута след грешка на Хавиер Масчерано баските стигнаха до корнер. След неговото изпълнение Абидал се опита да изчисти, но право в тялото Йоренте, след което топката се отби и в крака на Жерар Пике и от там в мрежата – 2:1. Последва тотален финален натиск на Барселона. В последната 90-а минута след груба грешка в защитата на Атлетик топката попадна у Лионел Меси, който със силен удар по земя оформи крайното 2:2. Така Барса избегна първо поражение за сезона. За последно каталунците паднаха в официален мач с 1:2 при визитата си на Реал Сосиедад на 30 април тази година.

След ремито Барселона остана на второ място в класирането с актив от 25 точки и 3 по-малко от лидера Реал (Мадрид). Атлетик (Билбао) пък е на 9-о място с 14 пункта.

Леванте - Валенсия 0:2
0:1 Хави Вента (32-автогол), 0:2 Тино Коста (50)
06.11.11
13:00 ч.
Реал (Мадрид) - Осасуна 7:1
1:0 Кристиано Роналдо (23), 1:1 Ибрахима Балде (31), 2:1 Пепе (34), 3:1 Гонсало Игуаин (40), 4:1 Кристиано Роналдо (54-дузпа), 5:1 Кристиано Роналдо (58), 6:1 Карим Бензема (63), 7:1 Карим Бензема (81)
06.11.11
17:00 ч.
Гранада - Расинг (Сантандер) 0:0
06.11.11
17:00 ч.
Сарагоса - Спортинг (Хихон) 2:2
1:0 Алберто Ботиа (28-авт.), 1:1 Давид Барал (30), 1:2 Давид Барал (43), 2:2 Елдер Пощига (90+3)
06.11.11
19:00 ч.
Райо Валекано - Реал Сосиедад 4:0
1:0 Пити (12-дузпа), 2:0 Мичу (49), 3:0 Мичу (62), 4:0 Роберто Трасорас (72)
06.11.11
19:00 ч.
Еспаньол - Виляреал 0:0
06.11.11
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Барселона 2:2
1:0 Андер Ерера (20), 1:1 Сеск Фабрегас (24), 2:1 Жерар Пике (80-авт.), 2:2 Лионел Меси (90)