Барселона обърна Гранада за успеха с 2:1 в мач от 24 кръг на Примера дивисион. Четирикратният носител на “Златната топка” Лионел Меси вкара в 14-и пореден двубой. Той реализира и двете попадения за каталунците. Аржентинецът вече има 301 гола за “блаугранас”.

Барселона доминираше в играта, но не успя да впечатли с представянето си и дори допусна Гранада да открие резултата. Одион Игало даде аванс на домакините в 26-ата минута, когато на празна врата засече центриране на Нолито.

В 50-ата минута Меси изравни. Тоньо спаси удар на Сеск Фабрегас извън наказателното поле, но аржентинецът притича и при добавката с лекота прати топката във вратата. Това беше неговият гол № 300 за Барселона.

Четвърт час преди края Лионел Меси донесе победата на каталунците с точно изпълнение на пряк свободен удар. Така той вече има 301 гола за клуба в 365 мача. Дебютът му за “блаугранас” беше през сезон 2004/05, а първото му попадение беше реализирано през май 2005 г. срещу Албасете.

В края на мача домакините имаха възможност да изравнят резултата, но топката се удари във външната страна на мрежата на Виктор Валдес. Победата позволи на каталунците да поведат с 15 точки на Атлетико (Мадрид) в класирането на Примера дивисион.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
15.02.13
22:30 ч.
Севиля – Депортиво (Ла Коруня) 3:1
1:0 Иван Ракитич (5), 2:0 Гари Медел (27), 2:1 Рики (32), 3:1 Гари Медел (40)
16.02.13
17:00 ч.
Хетафе – Селта 3:1
1:0 Адриан Колунга (10), 1:1 Аугусто Фернандес (20), 2:1 Диего Кастро (34), 3:1 Федерико Фернандес (42)
Гранада – Барселона 1:2
1:0 Одион Игало (26), 1:1 Лионел Меси (50), 1:2 Лионел Меси (74)
Валядолид – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 19 победи за Валядолид, 14 равенства, 46 победи за Атлетико (Мадрид)
Реал (Мадрид) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 27 мача, 20 победи за Реал (Мадрид), 3 равенства, 4 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ