Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Звездата Лионел Меси спаси Барселона от издънка и с двата си гола донесе победата с 2:1 над Осасуна след обрат. При гостуването си в Памплона във втория кръг каталунците се възползваха от числено намаления състав на домакините.

Барса отстъпи с 2:3 на Осасуна през февруари и двубоят отиваше към нова загуба на гранда, но Меси този път влезе в ролята на спасител. Аржентинецът вече има четири гола от два мача в Примера дивисион.

Хосеба Йоренте даде аванс на памплонци в 17-ата минута, когато се разписа от малък ъгъл. Каталунците, които бяха в резервния си оранжево-жълт екип, бяха на път да получат втори гол в средата на второто полувреме, когато Нино се измъкна от защитата, но би встрани от вратата.

Мачът се обърна в 76-ата минута, когато Меси се разписа след центриране на Алексис Санчес. Попадението предизвика бурни протести на халфа Пачи Пунял и той получи червен картон. Четири минути по-късно Лионел Меси, който през миналия сезон реализира 50 гола, донесе победата на тима си, засичайки центриране на Жорди Алба.

Барселона оглави класирането в Примера дивисион с шест точки от двама мача. Със същия актив е и Райо Валекано, който обаче има по-лоша голова разлика.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
25.08.12
20:00 ч.
Реал Сосиедад - Селта 2:1
0:1 Енрике де Лукас (49), 1:1 Иманол Агирече (54), 2:1 Иманол Агирече (61)
25.08.12
22:00 ч.
Бетис - Райо Валекано 1:2
0:1 Пити (2), 1:1 Хорхе Молина (4), 1:2 Лео Баптистао (62)
25.08.12
22:00 ч.
Еспаньол - Сарагоса 1:2
1:0 Алваро Васкес (43), 1:1 Апоньо (51), 1:2 Елдер Пощига (89)
Осасуна - Барселона 1:2
1:0 Хосеба Йоренте (17), 1:1 Лионел Меси (76), 1:2 Лионел Меси (80)
26.08.12
22:00 ч.
Хетафе - Реал (Мадрид) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 15 мача, 4 победи за Хетафе, 2 равенства, 9 победи за Реал (Мадрид)
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Атлетик (Билбао)  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 149 мача, 64 победи за Атлетико (М), 26 равенства, 59 победи за Атлетик (Б)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК