Бившият футболист на ЦСКА и Пирин Борис Галчев започна титуляр при загубата на Динамо (Букурещ) с 1:2 от Металист (Харков) в мач-реванш от плейофния кръг на Лига Европа. Българският национал бе сменен на почивката от Филип. Феновете на “кучетата” очакваха три години завръщането на тима си в евротурнирите, но трябваше бързо да преглътнат разочарование от поражението.

Първата среща в Букурещ преди седмица отново завърши с успех на украинците – 2:0. На стадиона в Харков трябваше да се случи истинско чудо, че Динамо да продължи напред в турнира. Аржентинецът Бланко откри в 29-ата минута за 1:0, а Куртиян изравни в 52-ата. Кристалдо в 60-ата минута засече центриране на Соса и донесе успеха на украинците.