Шампионът Шахтьор (Донецк) не успя да победи у дома актуалния лидер Металист (Харков), с който завършиха 1:1 в среща от осмия кръг на украинското първенство.

Румънският наставник на домакините Мирча Луческу заложи на шестима украинци в титулярния си състав и остави резерви някои от бразилските звезди.

През първата част голове не паднаха, а след почивката хърватинът Дарио Сръна изведе Тарас Степаненко (59) за 1:0. Гостите от Харков обаче отвърнаха с изравнителен гол на Марко Девич (77). В добавеното време на мача капитанът на Шахтьор Дарио Сърна беше изгонен за втори жълт картон.

След равенството Металист остава на върха във временното класиране с 20 точки, следван от Шахтьор с 19 и Днепър с 16. Другият гранд Динамо (Киев) е едва на шеста позиция с 13 пункта и мач по-малко.