Металург Донецк, воден от българския специалист Николай Костов, завърши 2:2 с Кривбас в мач от 9-я кръг на украинското първенство. Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров за пореден път не попадна в групата за мача, тъй като продължава да се възстановява след контузия. Ексиграчът на Левски Зе Соарес отново бе титуляр.

Гостите от Кривбас откриха с гол от съблекалнята в третата минута, но Металург изравни с попадение на Клейтън в 7-ата минута.

В 50-ата минута по един играч от двата тима получиха директни червени картони, след като се сбиха в наказателното поле на Металург. Андриенко и Танаса напуснаха терена.

В 74-ата минута Муса Мгуни изведе Металург напред в резултата, но малко по-късно Кривбас оформи крайното 2:2 с попадение на Максимов.

След спечелената една точка, отборът на Николай Костов заема шестата позиция с 14 точки в актива си, преди да са се изиграли всички мачове от кръга. Лидер е съставът на Шахтьор./БЛИЦ