Велизар Димитров и сътборниците му в Металург (Донецк) постигнаха драматичен обрат и победиха с 2:1 Карпати (Лвов) в мач от 11-ия кръг в първенството на Украйна.

Българинът започна титуляр за домакините и остана на терена до 86-ата минута, когато отстъпи мястото си на Фернандеш. Бившият играч на "Левски" Зе Соарес игра цял мач за Металург.

До 81-ата минута домакините изоставаха в резултата, след като Карпати беше открил в 3-ата с гол на Милошевич. В заключителните минути на двубоя обаче Марио Серджо се развихри с 2 гола и донесе победата на Металург. 30-годишният португалски защитник първо изравни в 81-ата, а в 90-ата се разписа за крайното 2:1.

След изстраданата победа Металург (Донецк) остава на 8-ата позиция с актив от 16 точки. Карпати пък заема предпоследното 15-о място със 7 точки.