Метц записа първа победа като гост срещу Льо Авър от 1995 година насам, след като спечели с 1:0 в среща от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Грузинският нападател Жорж Микаутадзе вкара единственото попадение в срещата в 46-ата минута.

След успеха Метц се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 15-а позиция с 29 точки, а Льо Авър е 16-и с 28 и вероятно ще играе плейоф за оставане.

Лил спечели с 1:0 домакинството си на Страсбург в друг мач от кръга. Тимът стигна до победата с гол на Джонатан Дейвид в 12-ата минута.

Така Лил измести Монако от третото място в Лига 1. Двата тима са с еднакъв актив от 52 точки, но Монако е с мач по-млако. Страсбург е 13-и с 36 точки.

Монпелие спечели с 2:1 като гост на Реймс Модибо Санян откри резултата за гостите в 26-ата минута. Емануел Агбаду изравни в 66-ата, а 20 по-късно Муса Ал-Тамари донесе победата на Монпелие, който се изкачи на 12-о място с 36 точки, а Реймс е на девета позиция с 40.

В другите срещи от кръга днес Монако гостува на Брест, Тулуза приема Олимпик Марсилия, а Пари Сен Жермен е домакин на Олимпик Лион.