Брьондби срази у дома Мидтиланд с 3:1 и се класира за финала в турнира за Купата на Дания. Българският нападател Божидар Краев остана резерва за гостите и изгледа мача от пейката, въпреки че вкара два гола за тима си на четвъртфиналите в надпреварата. Двата тима са и конкуренти за титлата този сезон, като Брьондби вече победи на три пъти „вълците“ в Суперлигата.

Домакините поведоха с ранен гол на Вилчек (1), а Пуки (15) удвои аванса им. Викхайм (48) върна надеждите на гостите, но Вилчек (65) оформи крайния резултат. Мидтиланд завърши мача в намален състав, след като Дал Хенде бе изгонен в 76-ата минута с втори жълт и червен картон.

На финала Брьондби ще срещне Силкеборг, който отстрани Фредерика след 1:0. Мачът за трофея е на 10 май.