Българският национал Николай Михайлов игра цял мач за своя Твенте при победата с 3:1 като гост на НЕК Ниймеген в среща от третия кръг на Ередивизи. С успеха на "Гофертщадион" тимът от Енсхеде има пълен актив от 9 точки и излезе временно начело в класирането.

Твенте реши изхода на двубоя още до почивката, когато вече имаше класическа преднина. Резултата след само четвърт част игра откри Люк Кастайнос, който беше последван от руснака Дмитрий Буликин за 2:0 в 22-ата минута. Лирой Фер от дузпа пък направи 3:0 малко преди паузата.

Почетното попадение за домакините отбеляза бившият играч на Селтик Ивендер Сно в 77-ата. Поражението е второ за НЕК, който с трите си точки заема временно 10-ата позиция.