Българските национали Николай Михайлов и Димитър Рангелов бяха титуляри за своите отбори в последния 34-и кръг на турската Суперлига.

Вратарят получи добра оценка за изявите си в Мерсин при ремито 2:2 като домакин на Истанбул Башакшехир. Домакините поведоха с 2:0 след голове на бразилеца Велитон (50) и Октай Делибаба (55). Бившият футболист на Литекс Дока Мадурейра върна едно попадение в 79-ата, а крайното 2:2 оформи босненският нападател Един Вишча три минути преди края.

Мерсин завърши срещата с 10 души, след като Мурад Джейлан получи червен картон в 80-ата минута. Тимът на Михайлов остана на седмо място в класирането с 47 точки. Истанбул Башакшехир (бивш Истанбул ББ) завърши 4-и с 59 точки и взима квота за Лига Европа.

Бурсаспор и Коняспор завършиха 0:0 в нервен мач. Димитър Рангелов получи червен картон в 43-аата минута, след като се сби със Сердар Азис от домакините. И двамата бяха изгонени от съдията. Коняспор завърши на осмо място с 46 точки.