Верона победи румънския Петролул (Плоещ) с 1:0 в контрола. Единственото попадение заби Марко Донадел още в 18-ата минута.
Българският национален вратар Николай Михайлов се завърна на вратата на италианския тим.

Синът на шефа на БФС лекуваше контузия в глезена на десния си крак, но вече е напълно възстановен. Михайлов игра до 62-ата минута, когато беше заменен от Николас. Николай се представи отлично и спаси куп удари на съперника. Треньорът на Верона Андеа Мандорлини даде шанс за изява на почти всичките си футболисти.

Титуляр за Петролул започна и Нджонго Присо. Бившият нападател на ЦСКА пропусна на два пъти (31,49) да накаже българския страж. В 85-ата минута Присо беше заменен от Анхел.

Съставът на Верона: Михайлов (62-Николас), Сала (62-Качаторе), Маркес, Мора (62-Гонзалес), Албертази (62-Рубин), Донадел (62-Ромуло), Сириляно (62-Донати), Мартиньо (62-Жоржиньо), Лонго (73-Рагацу), Кача (62-Итурбе), Гомес Талеб (62-Янкович).