Милан победи Фиорентина с 2:1 като гост във Флоренция и измести Рома от второто място в Серия "А". "Росонерите" губеха с 0:1 до 81-ата минута, но намериха сили за пълен обрат. Фиорентина поведе в началото на мача след гол на Алберто Джилардино и до края на полувремето мачът беше равностоен. След подновяването на играта Милан натисна в опит да обърне мача. Фиорентина играеше на контри и също пропусна добри възможности, създадени от Джилардино и Марко Маркиони. В последните 10 минути отново блесна геният на Роналдиньо. В 81-ата минута бразилецът изведе с перфектен пас Клаас Ян Хунтелаар и холандския нападател преодоля Фрей за 1:1. В добавеното време Маркиони пропусна да вкара за Фиорентина, а в последвалата контраатака отново Роналдиньо подаде на Пато, който вкара победния гол за Милан. Така "росонерите" събраха 51 точки и са на 4 от първия в класирането Интер./БЛИЦ