Милан спечели у дома срещу Сиена с 2:0 и в среща от 16-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе начело във временното класиране.

През първото полувреме „росонерите” имаха игрово предимство срещу Сиена, но не можаха да го материализират с отбелязване на попадения. След почивката в 54-ата минута Робиньо изведе на чудесна позиция Антонио Ночерино, който откри резултата за 1:0. И след това попадение домакините продължиха да диктуват събитията на терена. Десет минути по-късно Кевин-Принс Боатенг бе съборен в наказателното поле на гостите и Милан получи правото да изпълни дузпа, реализирана безапелационно от Златан Ибрахимович за 2:0. Постепенно играчите на Масимилиаоно Алегри намалиха оборотите и доиграха мача спокойно, без да търсят нови попадения във вратата на сръбския страж на гостите Бркич. С победата си Милан се изкачи а върха във временното класиране с 31 точки и мач по-вече от Ювентус и Удинезе, които имат по 30 пункта.

В друга среща от кръга Фиорентина и Аталанта поделиха точките след 2:2 във Флоренция. Още в 9-ата минута Варгас даде чудесен пас към Алберто Джилардино, който се разписа за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха. След почивката гостите поизравниха играта, а в самия край и обърнаха напълно мача. В 81-ата минута Андреа Масиело изравни за 1:1, а пет минути по-късно Скелото изведе на страхотна стрелкова позиция Герман Денис, се разписа за 1:2. Домакините обаче не се предадоха и в 88-ата минута Харджа асистира на черногорския национал Стеван Йоветич, който оформи крайното 2:2. С това реми гостите от Бергамо събраха 17 точки и се изкачиха на 13-о място, докато „виолетовите” са 14-и също със 17 пункта, но по-лоша голова разлика.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 16 КРЪГ
17.12.11
19:00 ч.
Киево – Каляри 2:0
1:0 Сирил Теро (35), 2:0 Дженаро Сардо (57)
17.12.11
21:45 ч.
Фиорентина – Аталанта 2:2
1:0 Алберто Джилардино (9), 1:1 Андреа Масиело (81), 1:2 Герман Денис (86), 2:2 Стеван Йоветич (88)