Милан разпиля с 10:0 тима на Гоцано от пета дивизия на Италия в контрола. Проверката се игра в клубната база на “росонерите” Миланело, а младата звезда Стефан Ел Шаарави отново показа класата си.

Младокът наниза четири от попаденията, въпреки че влезе резерва. На почивката резултатът бе 3:0, като Лука Антонини откри, Боян Къркич удвои, а Антонио Ночерино направи 3:0. Лошата новина за Масимилиано Алегри е контузията на Урби Емануелсон, който бе титуляр, но бе сменен заради травма в глезена.

На почивката се появи почти изцяло нов състав. Първо Траоре вкара нов гол, след което Ел Шаарави изригна с хеттрик. Влезналият в 55-ата минута Джампаоло Пацини вкара осмия и деветия гол, а Фараона оформи крайното 10:0. Този уикенд “росонерите” гостуват на Аталанта в 22-ия кръг на Серия “А”.