Милан записа поредната си издънка в Серия “А”. В първи мач от 10-я кръг “росонерите” измъкнаха само 2:2 при гостуването си на Палермо. “Розовите” дори могат повече да съжаляват за пропусната победа. Те поведоха секунди преди почивката. Голямата местна звезда Фабрицио Миколи опита да финтира двама защитници на Милан, но топката се удари в ръката на Игнасио Абате. Въпреки малкото разстояние, реферът Никола Рицоли прецени, че той е играл умишлено с ръка и посочи бялата точка. Миниатюрният Миколи би хладнокръвно дузпата – 1:0 за Палермо.

Франко Бриенца осигури комфортен аванс на домакините веднага след паузата. Той стреля коварно с левия крак от ъгъла на наказателното поле, а вратарят Амелия даже не видя топката – 2:0. Едва тогама Милан се вдигна на щурм и опасностите пред вратата на косоваря Самир Уйкани се заредиха. Масимилиано Алегри пусна в игра Боян Къркич, и младокът се отплати с асистенция в 69-ата минута, след която Рикардо Монтоливо намали изоставането на Милан. В 80-ата минута Ел Шаарави довкара една избита топка за крайното 2:2. Това бе и седмия гол на 20-годишния нападател от началото на сезона в първенството. Талантът е лидер при стрелците, пред Кавани и Клозе, които имат по шест попадения.
Палермо записа четвърти пореден хикс, докато Милан е 1-2-2 далеч от дома.