Лидерът Милан победи като гост Бреша с 1:0 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото и победно попадение за „росонерите” вкара бразилецът Робиньо в 82-ата минута.

През първото полувреме играчите на Милан превъзхождаха, но така и не успяха да открият резултата в своя полза. Холандският ветеран Кларънс Зеедорф и Антонио Касано изпуснаха най-чистите положения за „росонерите” преди почивката. Бреша прие играта в собствената половина, но не изпадаше в глуха защита и дори веднъж сериозно застраши вратата на Милан. Удар на Едер отляво обаче бе уловен от Абиати.

След паузата отново Милан бе по-активният отбор, но домакините се противопоставяха успешно. Чистите голови положения липсваха, а темпото на игра не бе високо. В 81-ата минута "росонерите" оцеляха след чудесен удар от фаул на Диаманти, който нацели напречната греда. Секунди по-късно обаче Милан издебна своя момент. След чудесна контраатака Касано изведе Робиньо сам срещу стража на домакините и бразилецът реализира вкара за 1:0. В 88-а минута Абиати спаси победата за своите, след като отрази шут на Диаманти.

С успеха си Милан затвърди лидерската си позиция с актив от 74 точки, докато Бреша е на предпоследно място с 30 пункта. „Росонерите” водят с 8 точки пред градския с си съперник Интер и четири кръга преди края на сезона са много близо до спечелване на Скудетото. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
От 23 април (събота)
1:0 Симоне Перота (4)

Каляри – Фиорентина 1:2
0:1 Черки (45), 1:1 Косу (46), 1:2 Черки (50)

Дженоа – Лече 4:2
0:1 Ди Микеле (3), 1:1 Флоро Флорес (10), 1:2 Ди Микеле (30), 3:2 Паласио (43, 54), 4:2 Флоро Флорес (60)

Болоня – Чезена 0:2
0:1 Джакерини (48), 0:2 Малонга (84)

Бари – Сампдория 0:1
0:1 Поци (59-д)

Интер – Лацио 2:1
0:1 Сарате (24), 1:1 Снайдер (40), 2:1 Ето'о (53)

Палермо – Наполи 2:1
0:1 Кавани (2-д), 1:1 Балзарети (38), 2:1 Бово (45-д)