Борещият се за титлата в Италия Наполи претърпя домакинска загуба с 1:2 от Удинезе. Последният мач от програмата на 33-ия кръг на Серия "А" се игра пред 65 000 зрители на стадион "Сан Паоло" в Неапол. След загубата Наполи вече изостава с 6 точки от лидера Милан, който в събота отвя с 3:0 Сампдория. "Росонерите" със сигурност са доволни от загубата на преследвача си и вече докосват Скудетото.

В 55-ата минута Гьокхан Инлер откри за Удинезе, а в 61-ата Херман Денис удвои.

Звездата на Наполи Единсон Кавани пък пропусна дузпа в 88-ата минута, а почетното попадение бе дело на Джузепе Маскара в 5-ата минута на продължението на мача.

Във временното класиране на Серия "А" 5 кръга преди края на шампионата Милан е на върха със 71 точки, Наполи има 65, а третият Интер е с 63. Удинезе заема 5-ата позиция с 59 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ - СЕРИЯ "А", 33 КРЪГ

Oт 16 април (събота)
Рома - Палермо 2:3
1:0 Франческо Тоти (19-дузпа), 1:1 Пинийя (43-дузпа), 1:2 Абел Ернандес (84), 1:3 Абел Ернандес (90), 2:3 Мирко Вучинич (90)

Парма - Интер 2:0
1:0 Себастиян Джовинко (35), 2:0 Амаури (86)

Милан - Сампдория 3:0
1:0 Кларънс Зеедорф (20), 2:0 Антонио Касано (54-дузпа), 3:0 Робиньо (61)

От 17 април (неделя)
Катания - Лацио 1:4
0:1 Ернанес (40), 1:1 Езекиел Матиас Шелото (46), 1:2 Стефано Маури (56), 1:3 Серхио Флокари (78), 1:4 Мауро Сарате (89)

Чезена - Бари 1:0
1:0 Ерион Богдани (48)

Киево - Болоня 2:0

1:0 Кевин Констант (15), 2:0 Микеле Марколини (83)

Фиорентина - Ювентус 0:0

Дженоа - Бреша 3:0
1:0 Рафиня (59), 2:0 Гаетано Берарди (70-автогол), 3:0 Лука Антонели (90+3)

Лече - Каляри 3:3

0:1 Роберт Акуафреска (20), 1:1 Джамел Месба (49), 1:2 Даниеле Конти (67), 1:3 Роберт Акуафреска (72), 2:3 Фабиано (87), 3:3 Даниеле Корвия (90+3)

Наполи - Удинезе 1:2
0:1 Гьокхан Инлер (55), 0:2 Херман Денис (61), 1:2 Дзузепе Маскара (90+5)