Милан победи с 2:1 като гост Фиорентина в последния мач от 32-ия кръг на Серия А, и отново е сам на върха. “Росонерите” водят с три точки пред втория Наполи. До почивката Милан водеше с 2:0. Кларънс Зеедорф откри в осмата минута след асистенция на Алешандре Пато, а бразилецът бе точен в 41-ата за 2:0.

В последния четвърт час Милан се стараеше повече да задържа топката, за да запази преднината си. В 79-ата минута Хуан Мануел Варгас върна интригата, като намали на 1:2. Звездата на Милан Златан Ибрахимович в 77-ата минута си изпроси жълт картон, за да пропусне следващия мач и да бъде на линия за последните важни срещи. Шведът обаче си изкара още един жълт картон в 87-ата минута и бе изгонен.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
На 9 април (събота)
Интер – Киево 2:0
1:0 Естебан Камбиасо (65), 2:0 Дъглас Майкон (84)

Удинезе – Рома 1:2
0:1 Франческо Тоти (53-дузпа), 1:1 Антонио Ди Натале (87), Франческо Тоти (90+3)

На 10 април (неделя)
Ювентус – Дженоа 3:2
0:1 Бонучи (7-автогол), 1:1 Роси (50-автогол), 1:2 Флоро Флорес (57), 2:2 Алесандро Матри (63), 3:2 Лука Тони (83)

Лацио – Парма 2:0
1:0 Ернанес (23), 2:0 Серджо Флокари (77)

Каляри – Бреша 1:1
1:0 Косу (22), 1:1 Карачоло (61)

Болоня – Наполи 0:2
0:1 Маскара (30), 0:2 Марек Хамшик (45-дузпа)

Палермо – Чезена 2:2
1:0 Куртич (5), 2:0 Пинийя (36), 2:1 Пароло (90), 2:2 Джачерини (90)