Милан излезе на второ място в Серия “А” след измъчена победа над слабака Катания с 2:0 в мач от 14-я кръг.

“Росонерите” играха слабо, като през първото полувреме единственото опасно положение пред вратата на Катания бе в 40-ата минута и бе пропуснато от Марко Бориело.

В последните секунди холандският нападател Клаас Ян Хунтелаар набързо вкара два гола.

В третата минута на даденото от съдията продължение Индзаги подаде добре към Хунтелаар, който успя да прати топката в мрежата на Андухар. Само след 120 секунди по-късно Хунтелаар отбеляза втория си гол в срещата, след като от точката на дузпата разстреля Андухар за втори път./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 14 КРЪГ
От събота, 28 ноември

Удинезе – Ливорно 2:0
1:0 Антонио ди Натале (29), 2:0 Антонио Флоро Флорес (40)

Дженоа – Сампдория 3:0
1:0 Омар Милането (10-дузпа), 2:0 Марко Роси (53), 3:0 Рафаеле Паладино (75-дузпа)