Милан се класира за четвъртфиналите в Купата на Италия, след като елиминира трудно Новара с 2:1 след продължения. В редовното време на срещата двата тима си размениха по един гол за 1:1.

„Росонерите” поведоха още в 24-ата минута, когато младокът Стефан Ел Шаарави вкара за 1:0. След гола играчите на Масимилиано Алегри продължиха да държат инициативата до самия край на мача, когато допуснаха фатална грешка. В 89-ата минута сръбският халф на гостите Иван Радованович успя да изравни за 1:1 и да прати мача в продължения. Още в първото от тях обаче влезлият като резерва Алешандре Пато успя да се разпише в 100-ата минута и да даде преднина на Милан за 2:1. От тук до края на продълженията „росонерите” успяха да задържат крехката си преднина и в крайна сметка елиминираха Новара.

На четвъртфиналите Милан ще гостува на Лацио на 26 януари (четвъртък) от 21:45 часа.