Милан победи Ливорно с 3:0 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия "А". “Росонерите” имаха пълно надмощие през цялата среща, но успяха да поведат сравнително късно. Марио Балотели откри секунди преди почивката. Лошото момче на италианския футбол беше сред най-активните на терена и създаде всичко интересно пред вратата на Франческо Барди. Попадението му бе под номер 30-и в мач № 50 за Милан. Марио за първи път отбелязва 18 гола за един сезон, подобрявайки постижението си от 2011/2012 - 17 гола с екипа на Манчестър Сити. Мароканецът Адел Таарабт покачи в 51-ата минута и реши изхода от мача. Крайното 3:0 оформи резервата Пацини в 83-ата минута.

Тимът на треньора Кларънс Зеедорф е в серия от пет поредни победи. В този период се справиха с Фиорентина (2:0), Киево (3:0), Дженоа (2:1) и Катания (1:0). Целта е участие в евротурнирите.

Градският съперник Интер спечели гостуването си в Парма с 2:0 и свърши отлична услуга на Милан. Именно “жълто-сините” са преки конкуренти на “росонерите”. Преди почивката домакините създадоха по-чисти положения на “Енио Тардини”. Най-големият им шанс дойде в 44-ата минута, когато съдията Джанлука Рочи им даде дузпа. Звездата Антонио Касано (бивш играч на Милан и Интер) обаче не вкара от “бялата точка”. Стражът на "нерадзурите" Самир Ханданович отрази шута на нападателя. Секунди след почивката дойде и наказанието. Португалският защитник на гостите Роландо се възползва от пас на Ернанес и опъна мрежата зад Антонио Миранте за 0:1. В 46-ата минута Парма остана с 10 души на терена, след като аржентинецът Габриел Палета получи втори жълт картон и беше изгонен. В 89-ата минута резервата Фреди Гуарин фиксира крайното 0:2 секунди след появата си на терена.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
16:00 часа
19.04.2014
Лацио - Торино 3:3
1:0 Стефано Маури (42), 1:1 Ясмин Куртич (52), 2:1 Антонио Кандрева (61-д), 2:2 Панайотис Тахцидис (67), 2:3 Чиро Имобиле (89), 3:3 Антонио Кандрева (90)
16:00 часа