Шампионът Милан и Лацио регистрираха домакински победи в 11-ия кръг на Серия “A”.

Милан надви Катания с 4:0, като си реши мача още през първото полувреме, а след почивката довърши гостите от Сицилия. Още в 7-ата минута Златан Ибрахимович бе точен от дузпа за 1:0, а в 24-ата минута шведът асистира и за попадението на Робиньо – 2:0. До края на полувремето „росонерите” намалиха оборотите и нови попадения не паднаха. След почивката гостите от Сицилия просто нямаха сили да отвърнат на удара и инкасираха нови две попадения във вратата си. В 64-ата минута Франческо Лоди си вкара автогол за 3:0, а в 72-ата минута Джанлука Дзамброта оформи крайното 4:0. След успеха си Милан е временно на третото място в класирането.

Изключително трудно и Лацио стигна до победа у дома срещу коравия тим на Парма с 1:0. През целия мач „римските орли” бяха по-активни и държаха инициативата, но трудно намираха пролука пред сгъстената отбрана на „дуковете”. Единственото и победно попадение за столичани падна едва в 85-ата минута, когато Джузепе Скули успя да излъже вратаря на гостите Миранте и да донесе трите точки на тима си. Победата изкачи Лацио временно на втората позиция в класирането.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
05.11.11
19:00 ч.
Палермо - Болоня 3:1
1:0 Еран Зехави (13), 2:0 Матиас Силвестре (52), 3:0 Йосип Иличич (75), 3:1 Гастон Рамирес (87)
05.11.11
21:45 ч.
Новара - Рома 0:2
0:1 Боян Къркич (72), 0:2 Пабло Освалдо (76)
Милан - Катания 4:0
1:0 Златан Ибрахимович (7-дузпа), 2:0 Робиньо (24), 3:0 Франческо Лоди (64-авт.), 4:0 Джанлука Дзамброта (72