Милан и Рома завършиха 2:2 в дербито от 16-ия кръг на Серия “А”. Гостите поведоха още при първата си свястна контраатака. В 13-ата минута триходова акция между Адем Ляич, Кевин Строотман бе завършена от непокрития на метри от вратата Матия Дестро – 0:1.
Домакините много бързо се оправиха от шока и изравниха. В 20-ата минута Кристиян Сапата се възползва от объркване на отбраната на Рома и засече с глава пас на Съли Мунтари в мрежата за 1:1.

После “вълците” като чели ли вкараха топката зад голлинията. Повторенията показаха, че няма гол. Минута по-късно голмайсторът Сапата пък спаси вратата си, като с шпагат изчисти топката от краката на връхлитащия в опасна близост Жервиньо.
Малко преди почивката централният защитник на Рома Леандро Кастан получи контузия след сблъсък с Кака и принудително беше заменен от Николас Бурдисо.

В 50-ата минута съдията Джанлука Роки подари много спорна дузпа на гостите, след като вратарят на Милан Габриел повали Жервиньо на границата на пеналта. Нарушението беше извън наказателното поле, но реферът посочи "бялата точка". Кевин Строотман хладнокръвно вкара дузпата за 1:2. "Росонерите" веднага обсадиха вратата на Де Санктис. В 77-ата минута Съли Мунтари се възползва от отлична атака на Кака и Балотели, който увлече трима бранители около себе си, и с шут по диагонала изравни - 2:2.

Фиорентина – Болоня 3:0
1:0 Йосип Иличич (13), 2:0 Борха Валеро (29), 3:0 Джузепе Роси (64)
15.12.13
16:00 ч.
Дженоа – Аталанта 1:1
1:0 Андреа Бартолачи (72), 1:1 Джузепе Де Лука (90)
15.12.13
16:00 ч.
Лацио – Ливорно 2:0
1:0 Мирослав Клозе (19), 2:0 Мирослав Клозе (26)
15.12.13
16:00 ч.
Парма – Каляри 0:0
15.12.13
16:00 ч.
Удинезе – Торино 0:2
0:1 Александър Фарнеруд (48), 0:2 Чиро Имобиле (85)
15.12.13
19:30 ч.
Ювентус – Сасуоло 4:0
1:0 Карлос Тевес (15), 2:0 Федерико Пелусо (28), 3:0 Карлос Тевес (45), 4:0 Карлос Тевес (68)
15.12.13
21:45 ч.
Наполи – Интер 4:2
1:0 Гонсало Игуаин (9), 1:1 Естебан Камбиасо (35), 2:1 Дрийз Мертенс (39), 3:1 Блерим Джемайли (41), 3:2 Юто Нагатомо (45+2), 4:2 Хосе Кайехон (81)
16.12.13
21:45 ч.
Милан – Рома 2:2
0:1 Матия Дестро (13), 1:1 Кристиян Сапата (20), 1:2 Кевин Строотман (51-дузпа), 2:2 Съли Мунтари (77)