Милан и Рома не успяха да се победят и завършиха 0:0 на „Джузепе Меаца” в последен мач от 37-ия кръг на италианската Серия „А”. Равенството се оказа напълно безполезно и за двата тима, след като „росонерите” пропуснаха да си осигурят класирането в Шампионската лига, а „римските вълци” остават извън местата за участие в Лига Европа и ще се надяват да спечелят Купата на Италия във финала срещу градския съперник Лацио, за да играят в евротурнирите.

Двубоят започна с натиск на гостите, но Маркиньо и Ерик Ламела направиха пропуски. Последваха неточни удари на Тоти от гостите и отново на Маркиньо и Мунтари от „росонерите”. В самия край на полувремето в 41-ата минута Съли Мунтари получи директен червен картон след спор със съдията Роки и „росонерите” останаха с човек по-малко на терена.

В началото на второто полувреме мачът бе прекъснат за кратко заради расистки обиди към Балотели. С числен превес пък Рома натисна и Пабло Освалдо бе близо откриване на резултата, но в 52-ата минута стреля покрай вратата. Пет минути по-късно домакините отвърнаха с опасен изстрел на Балотели от фаул, спасен с мъка от вратаря на „римските вълци” Лобонц. След час игра гостите изпуснаха най-добрата си възможност, след като Маркиньо с техничен удар прехвърли вратаря Абиати, но в последния момент защитник на Милан изчисти пред голлинията. До края на мача срещата се изнерви и бе накъсана с множество нарушения.

В крайна сметка двубоят завърши с подялба на точките, след което Милан запази третото си място с 69 точки и на 2 от четвъртия Фиорентина кръг преди края. Рома е на седма позиция с 59 пункта и на 4 от петата позиция, на която е Удинезе.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 27 КРЪГ
11.05.13
19:00 ч.
Ювентус – Каляри 1:1
0:1 Виктор Ибарбо (12), 1:1 Мирко Вучивич (61)
Удинезе – Аталанта 2:1
0:1 Джузепе де Лука (10), 1:1 Антонио ди Натале (42), 2:1 Антонио ди Натале (52)
12.05.13
16:00 ч.
Лацио – Сампдория 2:0
1:0 Серджо Флокари (10), 2:0 Антонио Кандрева (90+4-дузпа)
12.05.13
16:00 ч.
Наполи – Сиена 2:1
0:1 Фабрицио Грило (36), 1:1 Единсон Кавани (73), 2:1 Марек Хамшик (90+4)
12.05.13
19:00 ч.
Парма – Болоня 0:2
0:1 Сафир Тайдер (7), 0:2 Давиде Москардели (76)
12.05.13
21:45 ч.
Милан – Рома 0:0

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК