Шампионът Милан и рекордьор по титли в Италия Ювентус се издъниха в домакинствата си от третия кръг на италианската Серия „А”, а Лацио записа първата си победа от началото на сезона.

На „Джузепе Меаца” в Милано „росонерите” завършиха 1:1 с Удинезе. Гостите от Удине изненадващо поведоха в резултата с гол на Антонио Ди Натале в 29-ата минута. „Фриуланите” обаче не успяха да удържат крехкия си аванс и след почивката допуснаха изравняване, след като в 64-ата минута Стефан Ел Шаарави бе точен за 1:1. До края на мача шампионите опитаха всичко по силите си, за да запишат пълен обрат, но така и не успяха да отбележат втори гол. Така Милан остана без успех от началото на сезона, като до момента има 2 ремита и една загуба. Удинезе пък остава без загуба, като има на сметката си 2 победи и едно равенство.

В Торино пък Ювентус не успя да победи Болоня и също спечели само точка след 1:1. „Бианконерите” откриха резултата в 29-ата минута, когато Андреа Пирло асистира на Мирко Вучинич и черногорският национал бе точен за 1:0. Всички си помислиха, че „Старата госпожа” ще запише резонна победа, но след почивката в 52-ата минута гостите изравниха чрез гол на Даниеле Портанова, възползвал се от асистенция на Гастон Рамирес. След този гол последва натиск на домакините, които обаче така и не стигнаха до победно попадение. След три изиграни кръга Ювентус има 2 победи и реми, докато Болоня е с една спечелена точка след реми и 2 загуби.

В друг мач от кръга Лацио записа първата си победа за този сезон, след като обърна като гост Чезена с 2:1. Домакините поведоха с попадение на Адриан Муту в 15-ата минута след асистенция на Джузепе Колучи, но след почивката допуснаха пълен обрат след голове на Ернанеш от дузпа в 48-ата минута и на Мирослав Клозе в 54-ата минута с асистенция на Джибрил Сисе. Така от началото на сезона Лацио е с един успех, една загуба и едно реми, докато Чезена е с 3 поредни загуби в зоната на изпадащите.

ИТАЛИЯ
СЕРИ Я "А", 4 КРЪГ
20.09.11
21:45 ч.
Новара - Интер 3:1
1:0 Рикардо Меджорини (38), 2:0 Ригони (85-дузпа), 2:1 Естебан Камбиасо (88), 3:1 Рикардо Меджорини (90+1)
21.09.11
21:45 ч.
Чезена - Лацио 1:2
1:0 Адриан Муту (15), 1:1 Ернанеш (48-дузпа), 1:2 Мирослав Клозе (54)
Фиорентина - Парма 3:0
1:0 Стевен Йоветич (46), 2:0 Алесио Черчи (61), 3:0 Стевен Йоветич (81)
21.09.11
21:45 ч.
Дженоа - Катания 3:0
1:0 Родриго Паласио (29), 2:0 Родриго Паласио (34), 3:0 Кевин Констант (79)
21.09.11
21:45 ч.
Ювентус - Болоня 1:1
1:0 Мирко Вучинич (29), 1:1 Даниеле Портанова (52)
21.09.11
21:45 ч.
Лече - Аталанта 1:2
0:1 Герман Густаво Денис (3-дузпа), 1:1 Джамел Мезба (26), 1:2 Герман Густаво Денис (56)
21.09.11
21:45 ч.
Милан - Удинезе 1:1
0:1 Антонио Ди Натале (29), 1:1 Стафан Ел Шаарави (64)
21.09.11
21:45 ч.
Палермо - Каляри 3:2
1:0 Еран Захави (1), 2:0 Николас Бертоло (15), 3:0 Фабрицио Миколи (76), 3:1 Даниеле Конти (84), 3:2 Раджа Наинголан (90+1)