Милан успя да излъже Интер с минималното 1:0 в градското дерби от 36-ия кръг на Серия „А” и отново замечтае за спечелване на квота за Лига Европа. Победният гол за "росонерите" реализира холандецът Найджъл де Йонг (65).

"Росонерите" бяха по-активни през първата част и заслужаваха да поведат, след като създадоха немалко положения за гол. Най-близо до попадението бе Кака, който прати топката в напречната греда. В крайна сметка сметка Самир Ханданович не допусна попадение и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Милан продължи да упражнява натиск и през второто полувреме. Усилията на играчите на Кларънс Зеедорф все пак дадоха резултат в 65-ата минута, когато Марио Балотели центрира от фаул и холандецът Найджъл де Йонг се разписа с глава за 1:0. До края на мача „нерадзурите” се опитаха да върнат гола, но „росонерите” действаха изключително организирано в отбраната и не допуснаха гол във вратата на Абиати.

След успеха си Милан събра 54 точки и е на осмо място, изоставайки на 3 точки от петата позиция, на която се намира Интер и която дава право на участие в Лига Европа.

Парма - Сампдория 2:0
1:0 Антонио Касано (8), 2:0 Езекиел Скелото (90)
16:00 часа
Катания - Рома 4:1
1:0 Хулио Иско (26), 2:0 Хулио Иско (34), 2:1 Франческо Тоти (37), 3:1 Гонсало Бергосио (56), 4:1 Сезар Бариентос (79)
16:00 часа
Удинезе - Ливорно 5:3
0:1 Паулиньо (13), 1:1 1:1 Антонио ди Натале (19), 2:1 Агиеманг-Баду (21), 2:2 Паулиньо (28), 3:2 Роберто Перейда (33), 4:2 Габриел Силва (44), 5:2 Антонио ди Натале (45), 5:3 Джамел Месба (88)
16:00 часа
Дженоа - Болоня 0:0
21:45 часа
Милан - Интер 1:0
20:00 часа