Милан надви Наполи с 2:1 в дербито на 5-ия кръг от Серия "А" на „Сан Сиро“. "Росонерите" влязоха вихрено, след като Алексис Салемакерс се разписа още в 3-ата минута. 

Кристиан Пулишич удвои малко след половин час игра. След почивката шампионите натиснаха и върнаха едно попадение чрез Кевин де Бройне от дузпа, но силите им стигнаха дотам.

Милан удържа резултата и нанесе първо поражение на Наполи за сезона.

Двата тима вече имат по 12 точки, но „росонерите“ излизат временно на върха.