Милан победи у дома Удинезе с минималното 1:0 в среща от осмия кръг на италианската Серия „А”.

Единственото и победно попадение за „росонерите” вкара словенецът Валтер Бирса (22), който получи пас от Робиньо и отправи мощен удар в горния ляв ъгъл на вратаря Иван Кевала за 1:0. До края на полувремето „фриуланите” така и не успяха да намерят адекватен отговор.

След почивката на няколко пъти голмайсторът на гостите Антонио Ди Натале пробва рефлекса на Габриел, който бе максимално затруднен при един от изстрелите в 64-ата минута, когато изби топката в горната греда.

Пропуски за Милан направиха Андреа Поли, Мбайе Нианг и Алесандро Матри, който в 75-ата минута бе заменен от Кака. Бразилецът се завърна четири години и четири месеца по-късно от своя последен мач за "росонерите" в Серия "А" на "Сан Сиро" под аплодисментите на тифозите. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и „росонерите” грабнаха трите точки.

След победата си Милан се изкачи на седмо място с 11 точки. Удинезе е на девета позиция с 10 пункта.