Милан победи Ювентус с 1:0 като гост в дербито от 28-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение за успеха на "росонерите" вкара Дженаро Гатузо по средата на второто полувреме.

Мачът започна добре за гостите от Милано, които още във втората минута стигнаха до първата си голова ситуация. Боатенг центрира отляво на задна греда, където Златан Ибрахимович овладя топката, финтира защитник и стреля силно, но неточно над вратата. "Росонерите" продължиха да бъдат по-активни и в 22-ата минута Фламини проби по лявото крило, след което центрира към Касано, който предоля двама бранители в наказателното поле на "Старата госпожа", след което стреля, но топката мина над напречната греда.

След почивката в 52-ата минута Ибрахимович шутира от пряк свободен удар от около 30 метра, но вратарят на домакините Джанлуиджи Буфон плонжира и спаси. В 67-ата минута Дженаро Гатузо бе оставен непокрит и стреля от границата на наказателното поле с левия крак, топката премина под плонжа на Буфон и влезе в мрежата за 1:0 в полза на Милан. До края на срещата гостите без проблеми опазиха преднината си и се поздравиха със заслужен успех над "бианконерите".

След успеха си Милан остава начело в Серия "А и с актив от 61 точки и преднина от 8 пункта пред втория Интер, на който утре му предстои домакинство срещу Дженоа. Ювентус пък си запазва засега седмата позиция с актив от 41 точки. /БЛИЦ