Милан не успя да си спечели квота за турнира Лига Европа следващия сезон, въпреки че победи у дома Сасуоло с 2:1 в среща от последния 38-и кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” се надяваха на грешни стъпки на Парма и Торино, но до такива не се стигна. Така те финишираха седми в крайното класиране с 57 точки и няма да участват в евротурнирите за първи път от 16 години насам. Сасуоло пък приключи точно над чертата на 17-о място с 34 точки.

Футболистите на Кларънс Зеедорф започнаха доста настървено и още във 2-ата минута Съли Мунтари се разписа за 1:0 след пас на Пацини. В 27-ата минута холандецът Найджъл де Йонг удвои преднината на домакините, а до края на първата част този резултат остана непроменен.

След почивката в 68-ата минута Милан остана в намален състав, след като Мексес си изкара втори жълт и съответно червен картон. В 86-ата минута Паоло Канаваро от гостите също напусна преждевременно с червен картон, а три минути след това и Матеа де Шилио го последва, за да завърши Милан срещата с 9 футболисти на терена. В последната 90-а минута Симоне Заза се разписа от дузпа за гостите и оформи крайния резултат.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 38 КРЪГ
21:45 часа
17.05.2014 г.
Удинезе - Сампдория 3:3
0:1 Окака (10), 1:1 Ди Натале (26), 2:1 Ди Натале (31), 2:2 Едер (53), 2:3 Сориано (55), 3:3 Ди Натале (88)
16:00 часа
18.05.2014 г.
Катания - Аталанта 2:1
1:0 Лоди (65), 1:1 Коне (80), 2:1 Бергесио (90+2)
16:00 часа
Ювентус - Каляри 3:0
1:0 Силвестри (8-авт.), 2:0 Фернандо Йоренте (15), 3:0 Клаудио Маркизио (40)
Наполи - Верона 5:1
1:0 Хосе Кайехон (5), 2:0 Даниел Сапата (13), 3:0 Даниел Сапата (25), 4:0 Дрийс Мертенс (61), 4:1 Хуан Итурбе (65), 5:1 Дрийс Мертенс (77)
21:45 часа
Киево - Интер 2:1
0:1 Марко Андреоли (41), 1:1 Виктор Обина (73), 2:1 Виктор Обина (89)
21:45 часа
Парма - Ливорно 2:0
1:0 Амаури (62), 2:0 Амаури (80)
21:45 часа
Милан - Сасуоло 2:1
1:0 Съли Мунтари (2), 2:0 Найджъл де Йонг (27), 2:1 Симоне Заза (90-дузпа)
21:45 часа
Фиорентина - Торино 2:2
1:0 Джузепе Роси (57-дузпа), 1:1 Марсело Ларондо (67), 2:1 Анте Ребич (79), 2:2 Ясмин Куртич (84)