Лидерът в Серия "А" Милан победи с класическото 3:0 Бари и стана последният 1/4-финалист за Купата на Италия.

Точни за "росонерите" бяха Златан Ибрахимович, Александър Меркел и Робиньо. В следващата фаза Милан ще гостува на Сампдория на 26 януари.

В 19-ата минута Златан Ибрахимович даде преднина на домакините, вкарвайки с мощен изстрел, като за него това бе 16-ото му попадение от началото на сезона във всички турнири. В продължението на първото полувреме Робиньо овладя топката на аутлинията, върна към Александър Меркел около точката на дузпата и младокът без забавяне отбеляза за 2:0. За 18-годишния германец това бе първо попадение с екипа на Милан. При паса към Робиньо обаче имаше засада, а освен това и съмнения за фаул на Ибрахимович, така че голът е доста спорен и гостите с право протестираха.

През втората част "росонерите" стигнаха и до трето попадение, с което напълно отказаха футболистите на Бари. В 65-ата минута Робиньо получи чудесно подаване на ръба на засадата от Меркел, надбяга прекия си пазач и се разписа за крайното 3:0. /БЛИЦ