Роналдиньо вкара от дузпа през второто полувреме, за да осигури на Милан равенството 1:1 при гостуването на ФК Цюрих в мач от Група „С” на Шампионската лига. Това ремито и победата на Реал (Мадрид) с 3:1 над Олимпик (Марсилия) пратиха „росонерите” на осминафиналите на турнира.

ФК Цюрих, който вече бе елиминиран от евротурнирите въпреки победата си в Милано по-рано в турнира, взе ранен аванс в 30-ата минута, когато Гаич се разписа при директен удар с левия крак от фаул .

В 65-ата минута при изпълнението на дузпа Роналдиньо прати Джони Леони в обратния ъгъл. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Ален Роша срещу Марко Бориело, а това костваше и червен картон за Роша.

Милан завърши на второ място в групата с шест точки, а ФК Цюрих остана четвърти. Реал (Мадрид) оглави Група „С” с 13 точки, докато Олимпик (Марсилия) финишира на трето място със седем пункна и ще играе на 1/16-финалите на Лига Европа./БЛИЦ

ФК Цюрих – Милан 1:1
1:0 Гаич (30), 1:1 Роналдиньо (65-дузпа)

ФК Цюрих: 1.Джони Леони, 16.Филип Кох, 21.Хайнц Барметлер, 30.Хану Тихинен, 19.Ален Роша, 7-Силван Егертер, 10.Ониекачи Оконкво, 20.Милан Гаич (82-5.Ксавие Маргаирас), 14.Душан Дюрич (66-2.Вели Лампи), 11.Адриан Никчи (74-8.Йохан Фонлантен), 12.Александър Алфонс

Милан: 1.Дида, 20.Игнацио Абате, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва (20-4.Каха Каладзе), 77.Лука Антонини, 21.Андреа Пирло, 23.Масимо Амброзини (55-16.Матийо Фламини), 10.Кларънс Зеедорф, 7.Алешандре Пато, 80.Роналдиньо, 22.Марко Бориело (84-9.Филипо Индзаги)