Италианският вицешампион Милан победи европейския клубен шампион Челси с 1:0 в контрола, играна в Маями. Победното попадение бе дело на Урби Емануелсон в 68-ата минута. Холандецът донесе победа на Милан и над Шалке в предишната контрола.

Двата отбора създадоха доста положения, но "росонерите" стигнаха до престижния успех след великолепна контраатака и точен удар на холандския халф, който се разписа и за победата над Шалке 04 преди няколко дни.

В 68-ата минута "росонерите" направиха мълниеносна контра, Чех парира удара на Стефан Ел Шаарави, но при добавката Емануелсон бе точен - 1:0.

Загубата е втора поредна за лондончани, които отстъпиха с 2:3 на Сборния отбор на звездите в Мейджър лигата преди три дни. С това турнето на Челси в САЩ приключи. На старта "сините" победиха местния Сиатъл Саундърс с 4:2, а после направиха 1:1 с Пари Сен Жермен.