Милан не се възползва от грешната стъпка на лидера в класирането Интер - 1:1 с Палермо. “Росонерите” завършиха при същия резултат в домакинството си на Наполи и остават втори на точка зад градския си съперник.

Наполи поведе с 1:0 във фаталната 13-ата минута. Лавеци нахлу отдясно в наказателното поле, върна назад към Кампаняро, който вкара технично на опразнената врата. Двама бранители на Милан се сблъскаха и събориха вратаря Абиати. В 25-ата минута „росонерите” успяха да изравнят. Роналдиньо центрира в наказателното поле, където непокритият Пипо Индзаги стреля силно с глава и донесе точката на своя тим.

Българският национал Валери Божинов не бе в групата на Парма заради контузия. Тимът му направи 1:1 като гост на Бари. Парма откри резултата в 36-ата минута на срещата след автогол на Никола Белмонте. До края на мача съперникът имаше пълно надмощие. То даде резултат в 85-ата минута, когато защитникът Андреа Масиело се възползва от подаване на Педро Камата и изравни./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
На 20 март (събота)
Фиорентина – Дженоа 3:0
1:0 Сантана (4), 2:0 Джилардино (73-д), 3:0 Бабакар (86)
Палермо – Интер 1:1
0:1 Диего Милито (11), 1:1 Единсон Кавани (23)
Рома - Удинезе 4:2
1:0 Лука Тони (15), 2:0 Вучинич (24), 2:1 Натале (38-д), 2:2 Натале (61), 3:2 Вучинич (66-д), 4:2 Вучинич (8)