Шампионът Милан и другият претендент за титлата този сезон Ювентус не успяха да се победят и завършиха 1:1 в дербито от 25-ия кръг на Серия „А”. През първата част „росонерите” поведоха с гол на Антонио Ночерино (15), но в края Алесандро Матри (83) донесе точката на „бианконерите”, които остават без загуба в първенството от началото на сезона - 13 победи и 11 равенства.

Мачът на „Джузепе Меаца” започна с вихрено темпо и битка всеки един сантиметър от терена. В 14-ата минута бранителят на гостите Бонучи допусна елементарна грешка при изнасянето на топката и тя попадна у Антонио Ночерино, който напредна и разстреля Буфон за 1:0. Девет минути по-късно "росонерите" бяха близо до второ попадение след удар с глава на Мунтари, но Буфон изби от голлинията. На повторенията обаче се видя, че топката е преминала с целия си обем голлинията. В ответната атака вратарят на домакините Абиати отрази опасен удар на Естигарибиа. До края на полувремето играчите на Милан продължиха да са по-активни, докато тези на „Старата госпожа” не успяха да застрашат сериозно вратата на домакините. В 42-ата минута изстрел на Ван Бомел мина на сантиметри покрай гредата.

След почивката наставникът на гостите от Торино освежи атаката с пускането на Пепе и Мирко Вучинич съответно на местата на Естигарибиа и слабо представилия се през първата част Бориело. Въпреки промените играта на „бианконерите” не се подобри особено, но и домакините не успяваха да създават сериозни голови положения. В 68-ата минута Киелини центрира отляво, а Фабио Куалиарела засече топката, но Абиати успя да спаси и „росонерите” запазиха аванса си от един гол. Малко след това в игра за гостите се появи и Алесандро Матри, заменил Куалиарела. Именно Матри се оказа жокерът на „бианконерите”. В 83-ата минута той засече центриране отдясно на Пепе и изравни за 1:1. До края на мача Милан натисна, но не успя да стигне до победно попадение. Минута преди края на редовното време Артуро Видал от гостите получи червен картон и Юве доигра мача в намален състав.

Сред равенството двата тима запазиха позициите си във временното класиране. Милан все още е лидер с 51 точки, докато Ювентус е втори с 50 пункта, но има и мач по-малко . „Бианконерите” гостуват на Болоня на 7 март в отложен мач заради студовете и обилните снеговалежи на Апенините в началото на февруари.

112_3.jpg112_4.jpgМилан - Ювентус 1:1
1:0 Антонио Ночерино (15), 1:1 Алесандро Матри (83)

Милано, "Джузепе Меаца"
Съдия: Паоло Талиавенто

Милан: Абиати, Мексес , Антонини, Тиаго Силва , Абате, Ван Бомел, Мунтари , Емануелсон (72 - Амброзини), Ночерино, Робиньо, Пато (46 - Ел Шаарави)

Ювентус: Буфон, Бардзали , Лихтщайнер, бонучи, Киелини, Пирло, Видал , Маркизио, Естигарибиа (46 - Пепе ), Бориело (54 - Бориело), Куалиарела (69 - Матри )

AC Milan 1-1 Juventus by simaotvgolo12

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 25 КРЪГ
25.02.12
19:00 ч.
Дженоа - Парма 2:2
0:1 Масимо Гоби (6), 0:2 Серджо Флокари (53), 1:2 Родриго Паласио (78), 2:2 Родриго Паласио (90+2)