Шампионът Милан спечели Суперкупата на Италия за рекордния шести път, след като на олимпийския стадион “Птиче гнездо” в Пекин обърна Интер за успеха с 2:1.

“Нерадзурите” имаха предимство през първото полувреме и в 22-ата минута откриха резултата с попадение на Уесли Снайдер. Холандският плеймейкър се разписа при изпълнение на пряк свободен удар.

През втората част Милан взе инициативата и вкара два гола за 10 минути в средата на второто полувреме. В 60-ата минута Златан Ибрахимович изравни с глава, след като на празна врата засече центриране на Кларънс Зеедорф.

Девет минути по-късно Кевин-Принс Боатенг вкара победното попадение. Ганайският национал се разписа при добавката на удар на Алешандре Пато, който бе избит в гредата от Жулио Сезар.

С този успех Милан спечели Суперката на Италия за рекорден шести път. До момента “росонерите” и Интер имаха по пет трофея./БЛИЦ