Удинезе падна у дома от шампиона Милан с 1:2 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия „А”. „Фриуланите” поведоха с 1:0, но допуснаха пълен обрат до 1:2, след който „росонерите” оглавиха временното класиране.

Двубоят започна много добре за домакините, които поведоха в резултата още в 19-ата минута, когато голмайсторът им Антонио Ди Натале получи страхотен пас от Фернандес от Желсон Фернандес и вкара за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха и „фриуланите” успяха да запазят крехкия си аванс.

След почивката „росонерите” взеха инициативата и установиха натиск. В 77-ата минута възпитаниците на Масимилиано Алегри материализираха превъзходството си, след като Макси Лопес изравни за 1:1. Този гол окрили гостите и те се хвърлиха в атака да търсят пълния обрат. Пет минути преди края успяха да стигнат до него, след като Макси Лопес асистира на младия нападател Стефан Ел Шаарави, който оформи крайното 1:2.

След победата си Милан се изкачи на върха във временнното класиране с 47 точки, но и с 2 мача повече от втория Ювентус, който има 45 пункта. Удинезе остана на четвърто място с 41 точки, 5 пред Интер и на една зад Лацио.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
09.02.12
21:45 ч.
Лацио – Чезена 3:2
0:1 Муту (14), 0:2 Винченцо Якуинта (35-дузпа), 1:2 Андерсон Ернанеш (53), 2:2 Сенад Лулич (61), 3:2 Либор Козак (63)