Италианският шампион Милан на свой терен чешкия първенец Виктория (Пилзен) с 2:0 в мач от втрия кръг на Група "H" на Шампионската лига. "Росонерите" изковаха първия си успех за този сезон с попадения на звездата Златан Ибрахимович (53) и Антонио Касано (66).

Още от самото начало Милан диктуваше случващото се на терена, но така и не успя да вкара гол. Златан Ибрахимович на два пъти бе близо до гола, но не можа да преодолее Марек Чех. Гостите от Пилзен предимно се отбраняваха и разчитаха на редки контраатаки. След почивката в 53-ата минута бранител на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле и Златан Ибрахимович реализира хладнокръвно отсъдената дузпа за 1:0. Отново шведът бе в основата и на втория гол за Милан 13 минути по-късно, когато овладя прекрасно една висока топка, а след това с прецизен пас изведе Антонио Касано сам срещу противниковия вратар и италианският нападател не сбърка, оформяйки крайното 2:0 за "росонерите". До края мачът просто се доиграваше.

С победата си Милан се изкачи на второто място в групата с 4 точки, докато Виктория (Пилзен) е на трета позиция с 1 точка.

Милан - милан_1.jpgvict_1.jpgВиктория (Пилзен) 2:0
1:0 Златан Ибрахимович (53-дузпа), 2:0 Антонио Касано (66)