Милан се възползва от редицата издънки в кръга в Италия и оглави класирането. “Росонерите” биха с 3:1 Палермо, но чакаха за трите точки до края на двубоя. Автори на головете бяха Пато, Ибрахимович и Робиньо, а за гостите се разписа Бачинович. Момчетата на Масимилиано Алегри изиграха добър от тактическо естество  мач и логично стигнаха до крайния успех.

Резултатът в срещата бе открит от Пато, който се разписа в 19-ата минута, но гостите успяха да изравнят чрез Бачинович в 53-ата минута.

"Росонерите"  се върнаха на правия път и стигнаха до успеха, благодарение на головете на Ибрахимович и Робиньо в 77-ата от дузпа и 83-ата минути./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
На 10 ноември (сряда)
Киево – Бари 0:0

Дженоа – Болоня 1:0
1:0 Милането (81)

Милан – Палермо 3:1
1:0 Пато (19), 1:1 Бачинович (53), 2:1 Ибрахимович (77-д), 3:1 Робиньо (83)

Рома – Фиорентина 3:2
1:0 Симплисио (45), 2:0 Бориело (51), 2:1 Джилардино (69), 3:1 Перота (77), 3:2 Д’Агостино (90)

Лече – Интер 1:1
0:1 Милито (76), 1:1 Оливейра (79)

Чезена – Лацио 1:0
1:0 Пароло (85)

Каляри – Наполи 0:1
0:1 Лавеци (90)

Бреша – Ювентус 1:1

0:1 Куилярела (71), 1:1 Диаманти (73)