Милан спечели с 2:0 при гостуването си на Каляри в среща от отложения в началото на сезона първи кръг на Серия „А”. Успехът за „росонерите” дойде след автогол на Франческо Писано (4) и попадение на Златан Ибрахимович (60), който изигра своя мач номер 200 и вкара 105-ия си гол в Италия. Със спечелените три точки шампионът поведе във временното класиране поне за 24 часа, тъй като досегашният лидер Ювентус е с мач по-малко и утре гостува на третия Удинезе.

Мачът започна доста лошо за домакините, след като още в 4-ата минута Робиньо нахлу до аутлинията и върна успоредно на голлинията, където Франческо Писано бе притиснат от Антонио Ночерино и прати топката в собствената си врата за 0:1. До края на първото полувреме играчите на Катаня бяха по-активни, но така и не успяха да изравнят.

След почивката Милан натисна и в 49-ата минута Алберто Акуилани стреля опасно, но ударът му бе спасен. В 60-ата минута обаче Златан Ибрахимович пое топката пред наказателното поле на домакините, напредна и с премерен изстрел покрай вратаря Агаци вкара за 0:2. След това Каляри отново натисна, но без особен успех и в крайна сметка загуби.

С победата си Милан събра актив от 34 точки и отново излезе начело във временното класиране. Каляри пък заема 13-ото място с 18 точки.