Милан не разочарова феновете си, дошли да отпразнуват 18-ата титла на клуба, и записа победа с 4:1 над Каляри в мач он 37 кръг на Серия “А”.

“Росонерите” спечелиха “скудетото” още преди седмица при нулевото равенство с Рома, а след това играха полуфинал за Купата на Италия в Палермо.

Преди мача играчите на Милан преминаха по улиците на града с открит автобус. “Росонерите” си гарантираха победата още през първото полувреме, когато водеха с 3:1 след два гола на Робиньо и едно попадение на Дженаро Гатузо. Кларънс Зеедорф вкара за 4:1 тринадесет минути преди края на срещата.

След края на двубоя Милан получи шампионския трофей пред препълнените трибуни на “Джузепе Меаца”, където бе и премиерът на Италия Силвио Берлускони./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 37 КРЪГ

От 14 май (събота)

Лацио – Дженоа 4:2
1:0 Джузепе Биава (7), 1:1 Родриго Паласио (12), 2:1 Томазо Роки (52), 3:1 Ернанеш (55), 4:1 Ернанеш (66), 4:2 Антонио Флоро Флорес (89)

Милан – Каляри 4:1
1:0 Робиньо (22), 2:0 Дженаро Гатузо (24), 3:0 Робиньо (35), 3:1 Андреа Косу (38), 4:1 Кларънс Зеедорф (77)