Милан отстрани Рен с общ резултат 5:3, въпреки че загуби с 2:3 от френския отбор тази вечер при гостуването на "Роажон Парк" в реванша от плейофния кръг в елиминационната фаза в Лига Европа.

Бившият отбор на Георги Иванов-Гонзо поведе на два пъти чрез Бенжамен Борижо, но Милан изравняваше след голове на Лука Йович и Рафаел Леао. Борижо оформи хеттрика си в 68-ата минута и Рен спечели, което обаче не се оказа фатално за "росонерите" и те се класираха за 1/8-финалите.

Първият гол за домакините падна в 11-ата минута. Борижо отбеляза в долния ляв ъгъл на Менян - 1:0. Гостите от Милано бързо изравниха. Лука Йович засече с глава центрирана от Тео Ернандес топка в 22-ата. След почивката французите отново поведоха - Борижо този път се разписа от дузпа за нарушение на Симон Кяер - 2:1.

Само четири минути след това Рафаел Леао направи 2:2 с удар от наказателното поле. В 68-ата Борижо вкара втора дузпа за крайното 3:2.

Далеч по-драматично беше във Фрайбург, където домакините се класираха за осминафиналите на Лига Европа след впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2. Редовното време завърши 2:2, а първата среща приключи при 0:0 и така двубоят стигна до продължения, в които Фрайбург стигна до победата.

Френският отбор поведе след голове на Давид Перейра да Коста и Ели Уахи. Унгарецът Роланд Шалай намали в 68-ата минута, а във втората минута на добавеното време отново той бе точен - 2:2.

Австриецът Михаел Грегорич отбелеза в 99-ата минута за крайното 3:2 за Фрайбург.

Резултати от плейофите в Лига Европа:

Рен - Милан 3:2
* Милан продължава с общ резултат 5:3
1:0 Бенжамен Борижо (11), 1:1 Лука Йович (22), 2:1 Бенжамен Борижо (54-дузпа), 2:2 Рафаел Леао (58), 3:2 Бенжамен Борижо (68-дузпа)

Карабах - Брага 2:3 след прод.  (2:2 в ред. време)
* Карабах продължава с общ резултат 6:5
0:1 Роджър Фернандеш (70), 0:2 Алваро Джало (83), 1:2 Матеуш да Силва (102), 1:3 Симон Банда (113-дузпа), 2:3 Нариман Ахундзаде (120+2)

Фрайбург - Ланс 3:2 след прод. (2:2 в ред. време)
* Фрайбург продължава с общ резултат 3:2
0:1 Давид Перейра да Коста (28), 0:2 Ели Уахи (45+2), 1:2 Роланд Шалай (68), 2:2 Роланд Шалай (90+3), 3:2 Михаел Грегорич (99)

Тулуза - Бенфика 0:0
* Бенфика продължава с общ резултат 2:1