В редовните 90 минути двата тима завършиха 3:3. Целта на двубоя в Тирана бе да се наберат средства за подпомагане на кампания за ограмотяване на децата в Албания под егидата на УНИЦЕФ.

Като титуляр за Милан започна халфът Дженаро Гатузо, който претърпя операция на кръстни връзки и се възстановяваше през последните 5 месеца. Италианският национал се завърна в игра цял месец по-рано от предварително очакваното.

Бразилската звезда на “росонерите” Роналдиньо откри резултата в 22-ата минута след чудесно извеждащо подаване на сънародника си Алешандре Пато, а малко по-късно гол на Лука Антонини бе отменен заради засада.

След почивката зрителите на „Кемал Стафа” в Тирана видяха още пет попадения. Украинският нападател Андрей Шевченко отбеляза втори гол за Милан в 50-ата минута, но след това домакините обърнаха нещата напълно в своя полза след голове на Вила, Музака и Салили. Две минути преди края Филипо Индзаги изравни за 3:3 и така се стигна до изпълнение на дузпи, без да се играят продължение.

При изпълнението на 11-метровите удари Милан спечели с 8:7, след като единствено Бекири от домакините сгреши. /БЛИЦ